Urlop w Grecji - co warto zwiedzić?

Posted on 18/08/2017 10:11am

Grecja słynie z wspaniałych zabytków architektonicznych i kulturalnych, wskutek tego wyjazd do Grecji na pewno będzie nie lada gratką dla miłośników historii. Wybierając się do Grecji, powinno się wcześniej przygotować sobie plan zwiedzania, by poprawnie rozplanować okres pobytu.
Do najsłynniejszych zabytków architektonicznych bezsprzecznie można zaliczyć Delfy, jakie przyciągają niejednego turystę wybierającego się na wakacje last minute- z tego źródła. Delfy rozdzielone są na trzy części - Świątynie Apolina, Marmarię i Źródła Kastalskie. Koniecznie powinniśmy też zwiedzić Ateny, to znaczy stolicę Grecji. W Atenach mieści się multum fenomenalnych pamiątek z przeszłości. Najogromniejszą popularnością cieszy się naturalnie legendarny na całym świecie Akropol, oraz także Partenon. Kolejne ważne ateńskie zabytki to Olimpiejon oraz Łuk Hadriana. Warto wybrać się też na Półwysep Athos, który słynie z znakomitych pejzażów - wąwozów, lasów i wodospadów, które zostały wpisane na listę UNESCO.

Ruiny Akropolu
Author: Les Chatfield
Source: http://www.flickr.com
Znaczne zaciekawienie wzbudza też stolica Macedonii, inaczej Saloniki. Mieści się tam multum interesujących zabytków, nadzwyczaj atrakcyjnym i równocześnie najstarszym zabytkiem jest Rotunda, jaka pochodzi z przełomu III i IV wieku. Oczywiście to ledwie kilka miejsc i zabytków, które należałoby zobaczyć, wybierając się na wakacje Grecja posiada ich jeszcze mnóstwo. Jeśli chesz dowiedzieć się więcej kliknij http://www.eccoholiday.com/kraj/grecja/. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą informatora po Grecji, gdzie odkryjemy opisy innych atrakcyjnych miejsc wartych zobaczenia.


Wczasy w Grecji bezsprzecznie będą zaliczać się do niezapomnianych. Grecja zachwyca nie tylko wspaniałą architekturą, wiekowymi, historycznymi zabytkami oraz widokami. Miejsce to jest niezwykłe pod każdym względem, również jeżeli chodzi o kulturę i mentalność Greków. Grecka kuchnia też zasługuje na rozległą uwagę, wskutek tego będąc w Grecji bezsprzecznie warto spróbować greckich przysmaków i rarytasów.

Tags: czas, turystów, Saloniki