Uczenie się egzotycznych języków innych krajów? Czemu nie!

Posted on 31/08/2017 9:17am

Nauka języków obcych to pewna inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego dziś się nie da, lecz jaki język poza językiem Szekspira warto znać? Możliwości jest wiele. Zasada jest następująca, że najlepiej znać dwa języki: jeden, którym wszyscy się na świecie posługują, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który sprawi, że potencjalny pracodawca postawi nam duży plus, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zabije naszą ewentualną konkurencję.
Słowniki języków obcych
Source: http://www.sxc.hu
Jeśli wobec tego rozglądasz się za językiem, którego nie zna prawie nikt, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (nauka bengalskiego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, duża, jednakże prowadząc intensywniejsze poszukiwania można znaleźć to, czego się poszukuje. Dobrze znać solidne język angielski, gdyż wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest dostępne tylko w języku angielskim. Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.
A może odrobinkę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to także ciężki kaliber. Nauka tego języka nie jest najłatwiejsza, jednakże dostępne na rynku słowniki czynią naukę języka arabskiego (szkoła armeńskiego) łatwiejszą. Choć to całkowicie odległy kulturowo obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz bardziej odpowiedzialną rolę na międzynarodowej arenie, czego wyrazem jest także wzrastające zainteresowanie tym językiem.


Schodzimy piętro niżej, pozostając dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Mniemam, iż na ten język zdecyduje się bardzo niewiele osób, i w sumie nie jest to nic dziwnego, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Z punktu widzenia gospodarczo-politycznego,kraj ten nie odgrywa żadnej roli, jednakże nauka takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszym kraju wielu tłumaczy z armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najprościej – język bułgarski. Podobny do rosyjskiego, ale mało popularny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj dość blisko położony. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki napisane po polsku.Tags: nauka, bengalski, arabski, armeński