Rewelacyjny wyjazd rowerowy – w jaki sposób go zaplanować?

Posted on 22/08/2017 7:50am

Dla większości ludzi wypad w obojętnie jakie miejsce to prawdziwa przyjemność. W końcu nieraz na co dzień nasze życie jest raczej nieciekawe. Chodzimy do jednej pracy, wykonujemy podobne zadania, widzimy tych samych ludzi, jesteśmy w tych samych miejscach. Jeżeli zatem chcemy odrobinę się oderwać od rzeczywistości, coś odmienić, wnieść do swego życia mały choć powiew świeżości – niezaprzeczalnie dobrze gdzieś pojechać. Gdzie? To już kwestia indywidualna. Każdy z nas ma w końcu pod tym względem nieco inne gusty. Niektórzy z nas wybierają podróże po kraju, inni zagraniczne.

rower
Author: Federation European Cyclists'
Source: http://www.flickr.com
Jedni kochają morze, inni góry, następni oglądanie zabytków. Każdy więc musi wybrać to, co go szczególnie relaksuje i sprawia mu wiele radości. Wybór odpowiedniego miejsca nie jest prosty. Lecz gdy już go dokonamy, ciągle jeszcze sporo przed nami. Teraz musimy przecież wszystko rozplanować, zorganizować. W zależności od tego, gdzie się wybieramy, zróbmy listę koniecznych do zabrania przedmiotów oraz spakujmy się. Zawartość naszego plecaka może być naprawdę odmienna. Jeśli jedziemy zimą, na pewno znajdą się w nim buty męskie zimowe- sprawdź to. Jeśli jednak latem – zamiast nich weźmiemy raczej strój do kąpania. Podobnie jeżeli jedziemy w góry, włożymy obuwie turystyczne, lecz nad morzem raczej bardziej nam się przyda więcej ręczników. Warto również zadbać o sprzęt i kupić przydatne akcesoria.Jednak pakowanie to tak naprawdę dopiero końcowy etap. Zaczynamy zaś od czegoś zupełnie innego, a zatem właśnie od wyboru kierunku i terminu wyjazdu. Jeśli wyjeżdżamy sami, jest to w miarę łatwe, kiedy jednakże z kimś – już mniej. Tutaj jesteśmy zmuszeni dostosować się przecież do innej osoby, iść na kompromisy, czasami liczne. Z przeciwnej strony podróżowanie z inną osobą to zdecydowanie większy poziom bezpieczeństwa i komfort. W razie kłopotów zawsze będziemy mogli na kogoś liczyć. Jeśli zatem jesteśmy raczej niedoświadczonymi podróżnikami, zawsze warto wziąć kogoś ze sobą- www.ceneo.pl

góry
Author: Viaggio Routard
Source: http://www.flickr.com
Nie zapomnijmy też o tym, by stosunkowo wcześnie zaplanować, który środek transportu wybierzemy i gdzie będziemy mieć nocleg. Jeśli zostawimy to na ostatni moment, możemy się niemiło rozczarować. Często wtedy okazuje się, że wszystkie bilety lub też miejsca noclegowe są już wyprzedane i czeka nas nerwowe poszukiwanie jakiejś innej opcji.

Tags: góry, nocleg, podróże