Planujesz urlop? Leć samolotem!

Posted on 18/08/2017 10:10am

Na wakacje najlepiej wybrać się samolotem. Jest to absolutnie najszybszy, najbardziej komfortowy, niezwykle bezpieczny i najtańszy sposób transportu. Naturalnie, są ludzie nie znoszący latania, tacy których nigdy nie da się przekonać w żaden sposób do tej formy podróżowania.
samolot
Author: Hyougushi
Twierdzą oni, że latanie jest mało bezpieczne a samoloty awaryjne. Niestety we wszystkich mediach mówi się najgłośniej o katastrofach samolotów, a nikt nie krzyczy na prawo i lewo o tym jak wiele jest wypadków aut (lot.com/pl/pl/siatka-polaczen). Gdy porównamy wartości okazuje się, że to podróże autami są dużo bardziej ryzykowne.

Ponadto są też dużo droższe. Aktualne koszty paliwa nie pozwalają na dotarcie na wakacje za mniej niż prawie tysiąc złotych, nawet jeśli jedziemy zaledwie nad nasze morze. Tanie bilety lotnicze można zakupić już za sto – dwieście złotych, w szczególności jeżeli chcemy wylecieć do jednego z europejskich miast. Naturalnie, im dalej lecimy, tym stawki wyższe, ale są miejsca, do których autem nie da się dotrzeć wcale.
samolot
Author: Angelo DeSantis
Source: http://www.flickr.com


Latanie samolotem jest też dużo bardziej komfortowe, przede wszystkim z tego powodu, że trwa dużo krócej (przejdź do serwisu). Do najpopularniejszych turystycznych miejscowości w Turcji czy Egipcie lot trwa około dwie godziny. Samochodem możemy tam dotrzeć w dwa, trzy dni. Różnica jest wielka.

Naturalnie, każdy wybiera się na wakacje w taki sposób w jaki chce i w jaki jest mu wygodnie. Jeśli ktoś woli objazdówkę po świecie, to auto jest idealnym rozwiązaniem. Gdy jednak mamy ustalony punkt docelowy absolutnie warto rozważyć opcję udania się tam drogą powietrzną.Tags: Europa, samolot, morze, podróże, Egipt, Turcja