Jedziesz do Krakowa? Zdajesz sobie sprawę, co korzystnie zobaczyć w tym mieście? Oto szybki przewodnik

Posted on 30/08/2017 8:49am

Dla każdego wielbiciela historii, dla pasjonata architektury, jest wyjątkowo atrakcyjną destynacją. Kraków, dawna stolica Polski, ma się czym chwalić, a zabytki Starego Miasta składają się na oryginalną oraz niezwykle piękną kolekcję. Zabytków jest tak dużo, iż na ich skrupulatne poznanie powinniśmy poświęcić kilka dni. Które atrakcje są najistotniejsze? Co powinien zobaczyć każdy, nawet w czasie najbardziej krótkiej wycieczki po królewskim mieście?

Kraków
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Kraków to przede wszystkim Zamek Królewski na Wawelu. Wawelska katedra i zamkowe wnętrza to najistotniejsze cele każdej wycieczki do tego miasta. Innym istotnym miejscem jest również Rynek Główny, przyciągający Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim. Te zabytki są świetnie znane, podobnie zresztą jak pobliska Brama Floriańska czy Barbakan. Spacer po Plantach utworzonych w miejscu dawnych murów miejskich oraz wizyta na terenie żydowskiego Kazimierza to następne atrakcje, dzięki jakim Kraków jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla przyjeżdżających. Cudowne synagogi oraz kirkuty to najcenniejsze pamiątki związane z krakowskimi Żydami.

Kraków to także rewelacyjne placówki muzealne. Wśród tych najciekawszych znajduje się muzeum urządzone w Fabryce Schindlera oraz Podziemia Rynku. Muzea biograficzne czy wspaniałe galerie dzieł sztuki, z jakimi się możemy zetknąć w Muzeum Narodowym czy w Muzeum Czartoryskich. Ciekawym celem wycieczki po tym mieście może się również okazać wizyta w takich muzeach, jakie koncentrują się na wybranej dziedzinie nauki. Dużym powodzeniem cieszy się tutejsze Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Inne niezwykłe miejsca, to Muzeum Archidiecezjalne, słynna „Rydlówka” oraz Muzeum Historii Żydów. Są to z pewnością kolejne placówki, jakie zasłużyły na zainteresowanie ze strony turystów. Dzięki nim stolica Małopololski jest jednym z najbardziej chętnie odwiedzanych przez gości miast w Polsce, a jego atrakcje poznane i doceniane są również poza granicami naszego kraju.Kraków Rynek
Author: Radomir Cernoch
Source: http://www.flickr.com
Kraków to także nowoczesność, z tego powodu wiele osób tu przyjeżdża żeby zrobić zakupy. Zakupy w Krakowie są niezwykle korzystne, gdyż dzięki popularności miasta i bardzo dobremu położeniu na mapie Polski, jest tu duża ilość sklepów, w jakich warto zrobić duże zakupy. Podobnie jak w innych dużych miastach znajdziemy tu duże galerie handlowe, lecz również markety specjalistyczne, w jakich z pewnością znajdziemy to, czego szukamy, chociażby AEG L99695HWD albo polecany smartfon BlackBerry Q10 biały.

Tags: Kraków, pamiątki, zakupy, zabytki, sklepy