Gdzie wypoczywać, jeździć na snowboardzie, zdobywać szczyty i odkrywać muzea? W Nowym Targu.

Posted on 18/08/2017 10:10am

Południe Polski pełne jest interesujących miejsc, o których istnieniu często nawet nie wiemy. Inne natomiast są zupełnie pomijane przez ludzi tworzących swoje plany wycieczkowe. A szkoda. Nierzadko jest tak, że fantazjujemy o podróżach do odległych krajów , a nie znamy naszego najbliższego sąsiedztwa.

snowboardziści na stoku
Author: Beraldo Leal
Source: http://www.flickr.com
Tymczasem w zasięgu ręki mamy możemy znaleźć obszary, z którymi warto się zapoznać. Ponadto, znakomita większość tych miejsc doskonale sprawdzi się nie tylko jako cel króciutkich wyjazdów, ale także dłuższych urlopów|nadaje się na dwutygodniowy urlop, a nie tylko na dwudniową wycieczkę. Miejscowością, która na sto procent dostarczy nam wrażeń i wypoczynku w odpowiednich proporcjach jest na przykład małopolski Nowy Targ- http://www.uannynowytarg.pl/. Ta historyczna stolica a zarazem największe miasto Podhala ma w zanadrzu mnóstwo przeróżnych atrakcji i co roku przyciąga masy ludzi szukających odskoczni. Zwolennicy sportów zimowych mają do dyspozycji dobrze przygotowane stoki i wyciągi.góry zimą
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Osobom, które chętnie łączą czynny wypoczynek z poznawaniem przeszłości i kultury konkretnego miejsca, Nowy Targ i jego okolice mogą zaproponować szereg naprawdę interesujących opcji: Muzeum Podhalańskie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Dwór w Łopusznej czy Skansen Kolejowy w Chabówce. Urodzonym włóczykijom przypadną do gustu okoliczne szlaki turystyczne o różnej skali trudności. Świeżo upieczeni wędrowcy i doświadczeni piechurzy z pewnością znajdą coś dla siebie. Na strudzonych zdobywców górskich szczytów, ośnieżonych stoków czekają miejscowe karczmy i restauracje. Wytchnienie przed następnym dniem pełnym wrażeń zapewni z kolei każdy hotel z bogatej oferty miejsc noclegowych w Nowym Targu- sprawdź: http://www.uannynowytarg.pl/.

Tags: wypoczynek, noclegi, Podhale, Małopolska