Co ciekawego zaoferować może odwiedzającym Australia, w jakim terminie warto udać się do tego pięknego kraju

Posted on 31/08/2017 9:17am

Australia to najmniejszy kontynent na naszej planecie, co bynajmniej nie znaczy, że nieciekawym. Kraj ten, mimo że bardzo oddalony od Polski cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów, a i do zaoferowania ma rzeczywiście sporo. Chyba każdy, kto się tam wybiera, pomyśli o wspaniałym morskim świecie na Wielkiej Rafie Koralowej, i każdy chyba będzie chciał ją zobaczyć na własne oczy.


Nie będzie z tym problemów, bowiem Rafa rozciąga się na setki kilometrów tworząc bajkowy, pełen niezwykłych stworzeń i roślin świat pod powierzchnią wody. Ale kąpiele w morzu i podziwianie rafy to jedynie przykładowe atrakcje, które czekają na gości w Australii- więcej. Tak samo wspaniała co pod wodą będzie przyroda na lądzie. W Australii znajdują się liczne rezerwaty przyrody i parki narodowe, a oprócz tego wiele niesamowitych miejsc, jakie koniecznie trzeba zobaczyć będąc na miejscu. Na pewno do dużych atrakcji w tym kraju zaliczają się również oryginalne, nie spotykane w innych miejscach zwierzęta, które można oglądać w naturalnym otoczeniu.

dwie kobiety nad morzem
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Najlepszym czasem na wycieczki do Australii są okolice naszej zimy, bierze się to z tego że położona jest ona na drugiej półkuli i pory roku są tam przeciwnie niż u nas. W okresie między grudniem i lutym trwa tam lato i jest rzeczywiście gorąco, jeśli więc ktoś nie będzie przepadał za upałami, to może wybrać jakiś inny miesiąc. Osoby które się wybierają na Australia wakacje w pierwszej kolejności powinny wystąpić o wizę turystyczną, na szczęście sama procedura jej dostania będzie bezproblemowa i szybka- znajdź to.


Warto również pamiętać o ubezpieczeniu podróżnym, tak jak w przypadku każdego innego kraju również tutaj pewnie się przyda. Dużą wadą tego wspaniałego miejsca jest odległość, niestety będzie to wpływać i na czas podróży i na jej koszty. Przeważnie lot do Australii trwa około dwudziestu godzin i na pewno wymagał będzie jakiś przesiadek na dalekim wschodzie. Duże są również jego koszty, nawet przy jakiejś promocji należy się liczyć z tym, że kilka tysięcy trzeba będzie na wszystko wydać.

Tags: zwierzęta, ocean, wakacje, Promocja, przyroda