Bałtyckie morze - dobre lokalizacje na urlop?

Posted on 18/08/2017 10:10am

W dzisiejszych czasach Ziemia stoi dla nas otworem. Jesteśmy w stanie udać się na wyprawę na przeciwny jej kraniec, bez konieczności odkładania na to przez całe życie. Niedrogie linie lotnicze nas rozpieszczają, śródziemnomorskie kurorty są na wyciągnięcie dłoni, w trakcie paru godzin możemy się tam znaleźć, w cenie kilkuset złotych. Jednak nie każdy chce latać samolotem, nie każdy również lubi skwar i letnią wodę w morzu. Mimo tych wszelkich profitów, wciąż tabuny Polaków wyprawiają się co roku nad bałtyckie morze. Na czym polega jego fenomen?

pokój hotelowy nad morzem
Author: Greenland Travel
Source: http://www.flickr.com
Zwróćmy uwagę na zakwaterowanie - oferowane przez Międzyzdroje, Juratę czy Dąbki noclegi, są na najwyższym poziomie. Można zamówić sobie łóżko internetowo, wpłacić wpisowe i mieć gwarancję, że będziemy mieli gdzie nocować. Poza tym, są to przeważnie hotele znajdujące się bardzo blisko plaży, z tego powodu nie musimy obawiać się codziennych, długich spacerów nad wodę. A jeśli o plażach mowa - ich stan polepszył się widocznie przez minione kilkanaście lat. Nie są już zaśmiecone, swym standardem nie są dalekie od tych włoskich czy hiszpańskich. Woda w morzu jest z kolei wyśmienita - nigdzie indziej, przy tak pięknej pogodzie, nie otrzymujemy przy okazji takich wrażeń. Zimna bryza koi nasze ciała, chroniąc od spiekoty, człowiek naprawdę czuje, że przebywa nad morzem - dąbki noclegi.Planujesz wyjazd na polskie plaże? Nic trudnego! Pierw wybierz miejscowość i odszukaj tam hotel, wpisując do wyszukiwarki odpowiednią komendę, np. "Dąbki noclegi" - miejmy na uwadze, im szybciej wykupimy pokój, tym mniej za niego zapłacimy (opcje związane z nocowaniem). Następnie trzeba wybrać plan podróży. Możemy pojechać tam własnym samochodem, pociągiem lub komercyjnym autobusem. W zależności od odległości od naszego miejsca docelowego, każda sprawdzi się inaczej. Jeżeli wybieramy się z południowych krańców kraju, może dobrze by było wziąć samochód i po drodze poświęcić jeden dzień na zwiedzenie, np. Bydgoszczy? Wtenczas droga nie będzie nam się tak dłużyć.

Bałtyk
Author: mariaaantonina
Source: http://www.flickr.com
Jednak jakąkolwiek opcję wybierzemy, każda będzie świetna, bowiem istnieje pełno połączeń z większości miast, prowadzących nad polskie morze. Jeśli jako miejsce przeznaczenia typujemy Dąbki noclegi nie sprawią nam kłopotu. Internet nas w tym poratuje, nie będziemy nawet potrzebowali wykonać rozmowy. Dojazd jest bardzo wygodny z każdego miejsca. Ale najważniejsza jest aura - nad Bałtykiem każdy wie, że jest nad morzem.

Tags: morze, pociąg, dojazd