Bagaż przywożony na pokład samolotu a bagaż rejestrowany - sprawdź na ten temat więcej

Posted on 18/08/2017 10:11am

Każdy dorosły człowiek wchodzący na pokład samolotu pozostaje upoważniony do tego, żeby przywozić na pokład maszyny drobiazgowo przewidzianą przepisami wagę, wysokość i kształt bagażu. Bagaż do samolotu może stanowić zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż rejestrowany. Maszyny rejsowe realizują również tzw. transport odbywający się według właściwych norm, który jest wykonywany w przypadku przewożenia większych zwierząt czy jakiegoś rodzaju towarów.
samolot
Author: Jorge from Brazil
Source: http://www.flickr.com
Bagaż standardowy może być wnoszony przez uczestników lotu na pokład samolotu i leżeć pod ręką przez cały czas podczas przelotu w wydzielonym do niego miejscu. Jego częścią składową może być pożywienie, nieostre przyrządy toaletowe, które są niezbędne w czasie lotu oraz małe ręczniki czy chusteczki do nosa (dowiedz się więcej). Rolę bagażu znajdującego się pod ręką mogą wypełniać nawet bukiety kwiatów albo jakiegoś typu mało odporne sprzęty, których nie chcemy transportować w luku bagażowym, jednakże musimy pamiętać, że trzymanie przy sobie jednego z takich wyrobów, jeśli będzie posiadał jakiś bardziej nietypowy rozmiar, może już uniemożliwić zapakowanie jedzenia, albowiem każdy typ bagażu jest zaliczany do przewidzianego przepisami limitu przysługującego każdemu pasażerowi.lotnisko
Author: Kentaro IEMOTO
Source: http://www.flickr.com
Trzeba również mieć na uwadze fakt, że istnieją osobne normy dotyczące ilości przewożonych płynów. Bez jakichkolwiek ograniczeń można, natomiast przewozić lekarstwa i produkty żywieniowe dla niemowląt, które stać się, z oczywistością, dokładnie zamknięte i zapakowane (czytaj na tej stronie). Chęć transportu takiego typu bagażu będziemy zobowiązani, jednakże każdorazowo zgłosić przed wejściem do samolotu, najlepiej na kilka godzin przed wylotem albo już podczas zgłaszania rezerwacji miejsc i kupowania biletu. Jeżeli tego nie zrobimy, możemy mieć problem z wpuszczeniem na pokład.

Inne normy dotyczą przewozu bagażu , który musi zostać zarejestrowany. Zapakowywany zostaje on do luku bagażowego i może posiadać szersze kształty niż bagaż pozostających przy podróżnych. Jako bagaż rejestrowany może być przewożony przykładowo sprzęt sportowy, który stanowi chyba najczęściej spotykany rodzaj takiego bagażu. Generalnie wszystko to, co nie będzie mogło być przewiezione w podręcznym bagażu powinno trafić do tego rejestrowanego, często dodatkowo płatnego – cenę podaje już konkretna linia lotnicza.

Tags: transport, bagaż, luk bagażowy